Araç Kiralama Şartları Nelerdir?

Kendi aracı ile seyahat etmesi mümkün olmayan ya da kendi aracı ile yolculuk yaptığı takdirde zorluklarla karşılaşacağını düşünen pek çok kişi kısa veya uzun tatil, toplantı ve benzeri gerekçelerle gerçekleştirdikleri seyahatlerde araç kiralamayı tercih etmektedir. Bu durumda gündeme gelen sorulardan biri de şudur: Süre ile ilgili araç kiralama şartları nelerdir? Araç kiralaması en az 24 saatlik süre için yapılabilmektedir. Daha kısa sürede araç iade edilmiş olsa dahi 24 saatlik kiralama ücreti geçerlidir. Uzun süreli kiralamalarda özel fiyatlar geçerli olabilmektedir.

Sürücü İle İlgili Araç Kiralama Şartları Nelerdir?

Araç kiralama sözleşmelerinin yapılmasında cevaplanması gereken önemli bir soru da araç kiralama şartları nelerdir? Sorusudur. Sürücü belgesinin ne kadar süredir kullanıldığı ve sürücünün kaç yaşında olduğu araç kiralamalarında önem taşıyan bir konudur. Normal araç kiralamalarında, en az 2 yıllık ehliyete sahip olmak ve 22 yaşını doldurmak yeterli iken, lüks araçları kiralamak isteyenlerin 25 yaşını doldurmuş olmaları gereklidir. Kiralama sözleşmeleri aracı kullanacak olan kişinin adına yapılmaktadır. Birden fazla sürücünün aracı kullanması söz konusu olacaksa tamamının ehliyet ve yaş şartlarını taşıması ve sözleşmeye kaydedilmesi gerekmektedir. Aksi durumda herhangi bir kaza halinde sigorta geçerliliği olmayacaktır.

Teslim İle İlgili Araç Kiralama Şartları Nelerdir?

Araç kiralamalarında en önemli hususlardan biri de aracı teslim alma ve iade ile ilgili şartlardır. Bu nedenle araç kiralama şartları nelerdir? Sorusunun cevabı konusunda dikkatli olunmalıdır. Aracın teslim alınacağı yer ve süre ile firmamıza iade edileceği yer ve süre kiralama sözleşmesinde belirlenmektedir. Aracın iade edilmesi gereken sürede teslim edilmemesi halinde ilave ücret alınması söz konusu olacağından kiralama süresi ile ilgili şartlara uygun hareket edilmesi yararlı olacaktır.

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Yorumlar (0):

Yorum Yapabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir